Родентициди (засоби від гризунів) 

Показані 1 - 6 із 6 пунктів
Показані 1 - 6 із 6 пунктів

Засоби від гризунів та їх переваги

Родентициди чи засоби від гризунів – збірна назва різноманітних препаратів для захисту культурних рослин від знищення та пошкодження шкідниками. Раніше для боротьби із ними використовувалися переважно механічні чи біологічні методи, які не забезпечували бажаної ефективності. Поступово почали поширюватися різноманітні токсичні речовини, деякі з яких мали негативний вплив на здоров’я людини. Згодом отрута для мишей ставала все більш якісною та безпечною.

Родентициди використовуються проти:

  • Гризунів, які пошкоджують культури на стадії вирощування;

  • Гризунів, що живуть в приміщеннях чи на складах під час сезонних міграцій та мають санітарно-епідеміологічне значення;

  • Гризунів, які пошкоджують врожай при зберіганні.

Використання засобів від гризунів покращує якість та кількість врожаю, дозволяє безпечно зберігати його протягом довгого часу, захищає від різноманітних хвороб, переносниками яких можуть бути окремі види шкідників.

Для ефективного знищення обираються засоби, привабливі для різних видів гризунів за рахунок запаху чи смаку. Вони не визивають підозр у тварин, після чого починають діяти. Різні препарати відрізняються швидкістю та механізмом дії. Також вони можуть бути загальними чи спеціального призначення, як наприклад засоби від кротів.

Отрута для мишей та інших гризунів: особливості

Особливості використання засобів від гризунів залежать від багатьох чинників. Існують засоби гострої та хронічної дії. Перші визивають загибель шкідників протягом обмеженого часу, зазвичай до кількох діб. Другі – поступово накопичуються в організмі та працюють лише при досягненні певного рівня концентрації. Зазвичай це займає до кількох тижнів.

Родентициди також розрізняються за хімічною будовою. Це речовини органічного та неорганічного походження. Серед органічних – антикоагулянти крові та похідні сечовини. Додатковий ефект можуть також мати речовини, які входять у склад окремих інсектицидів.

Основні принципи дії родентицидів:

  • Виділення токсичного газу, що визиває отруєння гризунів;

  • Пошкодження легеневих судин, що порушує дихання;

  • Проникнення газу у легені, що викликає гостру асфіксію;

  • Погіршення згортання крові, що викликає підвищення кровотечі;

  • Паралізація нервової системи і порушення метаболізму.

Отрута для мишей починає діяти, потрапляючи у шлунково-кишковий тракт. Рідше – у дихальні шляхи. Гризуни з’їдають її разом із харчовими сумішами, а газові отрути легко проникають у шпарини та сховища за рахунок більшої за повітря ваги.

Як вибрати та використовувати засоби від гризунів?

Технологія використання засобів від гризунів залежить від їх специфіки. Це можуть бути порошкові, зернові, парафіновані, гранульовані та інші сухі приманки, рідкі речовини та вологі суміші. Деякі отрути наносяться у місцях перебування шкідників, за рахунок чого попадають на шкіру та в організм. Це різноманітні пасти, піни та дусти.

Основні критерії вибору родентицидів – ефективність, якість та безпека. Важливо обирати тільки перевірену продукцію, адже неякісні хімікати та отруйні речовини можуть становити загрозу не тільки для шкідників. У нашому інтернет-магазині «Город Сад» можна придбати отруту для мишей та інших гризунів по доступним цінам.