Фунгіциди (Засоби від грибкових захворювань) 

Показані 1 - 15 із 15 пунктів
Показані 1 - 15 із 15 пунктів

Що таке фунгіциди та для чого вони використовуються?

Окрему категорію серед препаратів для захисту рослин займають засоби від грибкових захворювань – фунгіциди. Хімічні речовини повністю чи частково пригнічують розвиток збудників і активно використовуються у господарських потребах для збереження врожаю.

Як і більшість інших засобів для боротьби із шкідниками чи захворюваннями, фунгіциди бувають контактними чи системними. Перші відрізняються локальним впливом, використовуються для обробки окремих ділянок і практично не проникають у структуру рослини, розповсюджуючись лише по поверхні. Їх ефективність у значній мірі залежить від зовнішніх умов, опадів та інших погодних чинників.

Системні фунгіциди потрапляють у структуру рослин, поширюючись усередині. Вони дозволяють знищити збудників, незалежно від їх локалізації. Ефективність та термін дії таких препаратів залежать від типу активної речовини та від специфіки самої культури, інтенсивності її внутрішнього метаболізму.

Засоби від грибкових захворювань та їх особливості

Фунгіциди, ціна яких залежить від призначення та інших особливостей, класифікуються за призначенням:

  • Протруйники насіння. Їх задача – попередній захист, що дозволяє зменшити потребу у наступній обробці рослин під час вегетаційного періоду та зберегти паростки на стадії розвитку.

  • Засоби для обробки культур у період вегетації. Вони найбільш безпечні для рослин у вразливий період.

  • Засоби для обробки ґрунту. Таким чином захищаються однорічні рослини, які висаджуються розсадою. Більшість препаратів діють у якості газу чи пару, рівномірно розподіляючись та проникаючи углиб поверхні.

  • Препарати для захисту багаторічних культур у стані спокою. Вони використовуються у зимовий період для обробки наземних частин рослин.

Принцип роботи фунгіцидів базується на пригніченні розвитку шкідливих клітин чи на створенні ділянок із некрозом, які виступають у якості кордону, що перешкоджає проникненню збудників на здорові тканини рослин. Також препарати можуть пригнічувати енергетичний обмін, метаболізм, перешкоджати формуванню нуклеїнових кислот, створювати речовини-антибіотики, блокувати виникнення ергостерину, впливати на інші внутрішні процеси.

Як вибрати та купити фунгіциди?

Щоб правильно вибрати та купити фунгіциди (засоби від грибкових захворювань), необхідно враховувати їх призначення. По характеру впливу препарати використовуються для лікування, імунізації, захисту та профілактики.

Лікувальні речовини використовуються для винищення чи у терапевтичних цілях. Захисні речовини використовуються для попередження розвитку захворювань. Вони не здатні впоратися з існуючою проблемою, але значно знижують ризик зараження.  

Спосіб використання фунгіцидів також залежить від різновиду. Вони вносяться сухим способом, зі зволоженням, дренуванням, шляхом обприскування та із використанням інших методів, ураховуючи тип та консистенцію речовини.

Усі хімічні засоби повинні бути виключно перевіреними та безпечними. У нашому інтернет-магазині «Город Сад» можна купити фунгіциди та інші засоби для захисту рослин високої якості та на вигідних умовах та по доступній ціні.