Протруйники насіння 

Показані 1 - 4 із 4 пунктів
Показані 1 - 4 із 4 пунктів

Що таке протруйники насіння та їх використання

Протруйники насіння – спеціальні речовини, що призначені для профілактичної обробки, захисту рослин від захворювань та інших проблем на першій стадії розвитку. Своєчасна обробка дозволяє удвічі зменшити можливі втрати врожаю, тому саме вона займає одну із найважливіших ролей у підготовці сільськогосподарських культур.

Протруйники – спеціальні хімічні речовини, які проникають ще у зародок насіння, захищаючи його від основних поширених інфекцій, грибка, бактерій, шкідників та збудників хвороб у ґрунті. Класифікують дві категорії препаратів:

  • Спеціальної дії. Захищають від одного виду загрози.

  • Комплексної дії. Захищають одразу від декількох проблем.

У якості протруйників використовуються інсектициди, фунгіциди, інші речовини. Інсектицидні суміші захищають паростки від впливу комах та мікроорганізмів, а фунгіцидні – від зовнішніх і внутрішніх патогенних інфекцій. Якщо з більшістю шкідників можна впоратися у вегетаційний період, то із бактеріями та грибком – значно складніше.

Протруйники: особливості та різновиди

Під час росту рослини після обробки насіння протруйниками захисні компоненти рівномірно розподіляються у структурі паростка, захищаючи його від зовнішніх та внутрішніх інфекцій. Окрім безпосередньо отруйних речовин, насіння також може оброблятися корисними мікроелементами.

Ефективність та якість результату залежать від правильності вибору препарату та технології обробки. Існують три основних методи:

  • Сухе протруєння;

  • Вологе протруєння;

  • Інкрустація.

На спосіб використання впливає хімічний склад, біологія збудників хвороб та шкідників, сорти культур, стан та наявність зараження насіння, умови наступної обробки та інші індивідуальні нюанси. Різні препарати вдало поєднують у собі системні, локально-системні та контактні властивості.

Контактні протруйники створюють на поверхні насіння оболонку, знищуючи патогенні мікроорганізми в оточуючому ґрунті. Контактно-системні препарати одночасно захищають зовні та проникають у структуру насіння. Вони зазвичай використовуються для боротьби із більш складними проблемами.

Як вибрати та купити протруйники насіння?

Важливо, щоби обрані протруйники насіння були високоякісними і створеними спеціально для попередньої обробки рослинних культур. Хімічні речовини мають бути максимально безпечними для господарських та технічних сортів. Серед переваг якісних засобів – незначні витрати, ефективність, відсутність шкоди для рослин та тварин.

Основний критерій вибору – цілі та умови використання препарату. Також важливо пам’ятати, що різні активні компоненти можуть мати свої побічні дії. Якщо деякі протруйники не впливають на розвиток та якість рослини, інші – можуть сповільнити ріст та погіршити врожай. Варто заздалегідь вивчити сумісність конкретної речовини із конкретною культурою.

Хімічні суміші та препарати мають бути виключно якісними та перевіреними. Саме таку продукцію ми представляємо у нашому інтернет-магазині «Город Сад». Тут можна купити протруйники насіння на вигідних умовах, орієнтуючись на актуальні потреби, специфіку культур, які пророщуються, тощо.