Рідкі мінеральні та органічні добрива 

Показані 1 - 9 із 9 пунктів
Показані 1 - 9 із 9 пунктів

Що таке мінеральні та органічні добрива?

Для ефективного насичення рослинних культур корисними елементами використовуються допоміжні речовини, серед яких мінеральні та органічні добрива. Їх застосування – один із основних прийомів для покращення якості агротехнік, збільшення кількості врожаю, поліпшення стану ґрунту без додаткових витрат.

Мінеральні добрива представляють собою неорганічні сполуки, до складу яких входять поживні компоненти, зазвичай – у вигляді мінеральних солей. Такі суміші можуть бути простими чи комплексними. Перші складаються із одного, а другі – із кількох елементів.

Органічні добрива базуються на використанні органічних сполук рослинного чи тваринного походження. Вони здійснюють різносторонній вплив на властивості ґрунту, покращують його фізичні властивості, родючість, здатність поглинати вологу та повітря, знижують кислотність. При розкладі органічних добрив формуються мінеральні сполуки, доступні рослинам.  

Органічні та мінеральні добрива: ціна, особливості, різновиди

До органічних добрив відноситься гній, пташиний послід, компост, торф, солома, зелені добрива, комплексні суміші, мул, тирса, сидерати, тощо. Мінеральні добрива, ціна яких залежить від різновиду, також класифікуються на кілька основних категорій:

  • Азотні добрива. Покращують розвиток наземної частини рослин. Випускаються у чотирьох основних формах: нітратній, амонійній, амонійно-нітратній та амідній. Вони відрізняються складом, технологією застосування та властивостями. Найпоширеніші – нітратні добрива на основі натрієвої чи кальцієвої селітри, у яких азот міститься у формі розчинної кислоти.

  • Калійні добрива. Покращують врожайність, якість та смакові якості плодів, підвищують стійкість до захворювань. Зазвичай вони комбінуються з іншими компонентами та сумішами.

  • Фосфорні добрива. Прискорюють цвітіння рослин та появу плодів. Зазвичай використовуються восени чи ранньою весною. Найчастіше зустрічаються прості та подвійні суперфосфати, фосфоритне борошно.

  • Мікродобрива. Складаються із окремих мікроелементів. Найчастіше це цинк, мідь, йод, марганець, тощо. Вони можуть містити стимулятори, регулятори та інші допоміжні компоненти.  

Окрема категорія – комплексні добрива, які поєднують у собі властивості різних компонентів. Мінеральні добрива, купити які можна без зайвих витрат – практичне та універсальне рішення, перевірене практикою.

Як вибрати та купити органічні та мінеральні добрива?

Основний критерій вибору органічних та мінеральних добрив – їх призначення, умови використання, специфіка рослинних культур, тип ґрунту та інші індивідуальні особливості. Суміші розповсюджуються у різному вигляді та відрізняються технологією використання.

Важливо ретельно дотримуватися інструкції, своєчасно додаючи необхідні компоненти до ґрунту. Різні засоби використовуються на різних етапах розвитку, у різні сезони.

У нашому інтернет-магазині «Город Сад» – багатий асортимент та вигідні ціни на мінеральні добрива і органічні підживки. Вся продукція відрізняється якістю, а вигідні умови придбання обов’язково оцінять економні господарі.