Гранульовані та кристалічні добрива 

Показані 1 - 14 із 14 пунктів
Показані 1 - 14 із 14 пунктів

Для чого використовуються добрива для кімнатних рослин?

Кожна рослина має власні потреби у поживних речовинах, мінералах та мікроелементах. Не завжди необхідних компонентів вистачає у ґрунті, тому використовуються допоміжні суміші. Ті елементи, що проникають у ґрунт під впливом опадів, через повітря та інші зовнішні чинники, не потрапляють до кімнатних рослин.

При використанні добрив та підживок важливо дотримуватися певних правил, адже надмірна кількість поживних елементів шкідлива, як і їх дефіцит. Не варто обробляти рослини, які хворіють чи щойно були пересаджені. Якісно засвоюють корисні компоненти лише здорові рослини у стані активного розвитку.

Частота підживки залежить від сезону. При недостатній кількості тепла та світла мікроелементи повільніше засвоюються, а накопичення залишків добрив може нашкодити рослині. Краще уникати потрапляння препаратів на стебла та листя за умови, що це не передбачено інструкцією.

Підживка для вазонів: види та особливості

Існує безліч різновидів спеціальних добрив для кімнатних рослин, серед яких розрізняються:

  • Мінеральні. Зазвичай вони вузькоспеціалізовані та містять у собі окремі елементи. Наприклад, для рослин, що квітнуть, використовується фосфор і калій, а для покращення розвитку паростків – азот.

  • Бактеріальні. Найбільш безпечні, органічні добрива, але вони потребують найбільш обережного використання.

  • Органічні. Найбільш розповсюджені та доступні. Це торф, кістяне та кров’яне борошно, пташиний послід, гній, тирса, сидерати.

Різні фази розвитку рослини потребують різних добрив у різних консистенціях. Деякі сорти більш чутливі, тож потребують незначної кількості домішок. Інші засвоюють більші об’єми елементів.

По консистенції добрива можуть бути сухими, рідкими, розчинними, гранульованими, тощо. Серед підживок для вазонів найчастіше зустрічаються саме рідкі однорідні речовини, які додатково розводяться водою до потрібної консистенції. Аналогічно використовується і розчинні добрива.

Добрива у вигляді свічок установлюються у субстрат коло стінки вазону. Поступово при поливі вони розчинюються та насичують ґрунт поживними речовинами. Основна проблема – нерівномірне розподілення.

Як вибрати та застосовувати добрива для кімнатних рослин?

При виборі добрив необхідно орієнтуватися на склад, кількість та співвідношення хімічних елементів. Основні компоненти – азот, калій та фосфор, які містяться у різних сумішах. Азот сприяє розвитку листя, калій покращує витривалість, стійкість до холодів, поліпшує засвоєння інших компонентів. Фосфор – секрет якісного цвітіння. При умові відсутності специфічних потреб, рекомендується обирати ті суміші, у яких ці компоненти представлені у рівних пропорціях.

Використовувати добрива для кімнатних рослин просто. Достатньо дослухатися інструкції і постійно додавати необхідну кількість речовин до ґрунту. Такі препарати легко засвоюються рослинами та не створюють проблем. Для більш подовженого ефекту використовуються підживки для вазонів пролонгованої дії. Зазвичай вони представлені у вигляді таблеток, капсул чи паличок.

Купити якісні добрива для кімнатних рослин чи підживку для вазонів можна у нашому інтернет-магазині «Город Сад». Ми пропонуємо лише якісну та перевірену продукцію по доступним цінам.