Стимулятори та регулятори росту 

Показані 1 - 4 із 4 пунктів
Показані 1 - 4 із 4 пунктів

Що таке регулятори та стимулятори росту рослин?

Кожна рослина містить у собі певні гормони, що відповідають за її ріст, розвиток, інші природні процеси життєдіяльності. Наприклад, за цвітіння зазвичай відповідають гіббереліни, за зміцнення кореневої системи та метаболізм – ауксини, а за розвиток паростків – цитокініни.

Сьогодні для поліпшення дієвості цих гормонів використовуються додаткові препарати. Активне споживання допоміжних речовин розпочалося відносно недавно, але воно дозволяє значно поліпшити агротехніки, досягаючи кращого результату при мінімальних витратах.

Основне призначення стимуляторів та регуляторів росту рослин – оптимізація насичення сільськогосподарських та інших культур корисними речовинами. Стимулятори – органічні препарати, що містять у своєму складі біологічно активні речовини: білки, кислоти, вітаміни, мікроелементи, полісахариди, пептиди, тощо.

Такі речовини використовуються у садівництві, городництві та для інших потреб завдяки своїй ефективності, результативності та практичності. Вони незамінні на господарських виробництвах, при облаштуванні території та для створення якісної розсади.

Стимулятори та регулятори росту рослин: особливості та різновиди

Стимулятори росту рослин використовуються для різних потреб:

  • Стимуляції росту та розвитку культур;

  • Для прискорення цвітіння;

  • Для підтримки слабких рослин;

  • Для відновлення культур після впливу несприятливих чинників та погодних умов;

  • Для стабілізації стану рослин після хвороб та шкідників;

  • Для профілактики хвороб та шкідників;

  • Для покращення загального стану, зовнішнього вигляду, імунітету рослин.

Стимулятори та регулятори – безпечні речовини, які не погіршують здоров’я культур та використовуються протягом певного часу. Профілактичний курс проводиться у будь-яку пору року. Стимуляція росту зазвичай проводиться у весняно-літній період.

Використовуючи різні стимулятори, можна отримати різні результати, адже синтезовані фітогормони впливають на окремі етапи розвитку та внутрішні системи рослин. Також важливо забезпечити поступове застосування препаратів по фазам та згідно інструкції. Для покращення ефекту деякі стимулятори використовуються неодноразово.

Як вибрати та купити стимулятори та регулятори росту рослин?

Основний критерій вибору регулятору росту рослин – їх склад, адже різні речовини містять у собі різні фітогормони та мікроелементи. Препарати обираються з урахуванням призначення, типу культур та умов застосування. Різні стимулятори можуть бути спеціалізованими – для досягнення певного ефекту, чи універсальними – для комплексного покращення загального стану рослин.

Також важливо не переборщити із використанням регуляторів, адже їх надмірна кількість створює стресові умови для культур, призводячи до протилежного результату. Надмірно швидкий розвиток – причина загибелі рослин, тож застосування допоміжних речовин має проводитися обережно та продумано.

У нашому інтернет-магазині «Город Сад» можна купити стимулятори для росту рослин, обравши найбільш оптимальний варіант. Вся продукція – виключно якісна, безпечна та перевірена, а вигідні ціни приємно вразять економних господарів.